Eğitimde Politika Analizleri ve Stratejik Araştırmalar Dergisi

Ana SayfaHakkındaSon SayıArşivYayın İlkeleriYayın Kurulu

 

Makale Gönderme ve Yazım Kuralları

Gönderilen makaleler Amerikan Psikologlar Birliği tarafından yayınlanan "Publication Manual of American Psychological Association (APA 5. Baskı)" adlı kitapta belirtilen yazım ilkelerine uygun olarak yazılmalıdır. APA 5. Baskı hakkinda ayrintli bilgi asagidaki web adresinden elde edilebilir:

 http://owl.english.purdue.edu/workshops/hypertext/apa/index.html

"APA 5. baski" yayım ilkelerine gore yazılmıs örnek bir calışma asagidaki web adresinden elde edilebilir:

http://inased.org/yasar.htm

Referanslar, notlar, özetler, alıntılar ve tablolar da dahil olmak üzere bütün yazılar çift satır aralıklı olmalıdır. Makalede bir başlık sayfası olmalı ve bu başlık sayfası bütün yazarların isimlerini, akademik ünvanlarını, yazışma adreslerini, telefon numaralarını, e-mail adreslerini ve kısa özgecmişlerini içermelidir. Başlık sayfasını 100-150 kelime içeren özet sayfası izlemelidir. Makaleler, tablolar, figürler, grafikler ve referanslar da dahil, 30 sayfayı geçmemelidir. Makaleler "Times New Roman" 12 punto  ile 2 satır aralıklı ve 2 cm. lik kenar boşlukları bırakılarak yazılmalıdır. Aynı anda başka dergilere gönderilmiş veya önceden herhangi bir dergide yayınlanmış benzer içerikteki makaleler degerlendirmeye alinmaz. 

Gönderilen makaleler ilk etapta editörler tarafından dergiye uygunluğu açısından degerlendirmeye tabi tutulur. Uygun makaleler daha sonra anonim inceleme için hakemlere gönderilir. Makalelerin yayınlanması ile ilgili son karar hakemlerin düşüncesine ve önerilerine dayanarak editörler tarafından yaklaşık iki ay içerisinde verilir.

 Bütün yazışma ve değerlendirme işleri elektronik posta (e-mail) yoluyla yapılmaktadır. Makaleler MS-DOS veya Windows yazım programları ile yazılmalı ve "nihatgurel@yahoo.com" adli e-posta adresine gönderilmelidir.

 Yayınlanması için dergiye gönderilen makalelerin, kabul edildikten sonraki yayın hakkı, yayınlandıktan sonraki her türlü telif hakkı Uluslararası Eğitimciler Birliği’ne aittir.

 

 

 

  © Copyright 2005 INASED. All Rights Reserved.